Sıradaki içerik:

Masumlar Apartmanı anne kim? Masumlar Apartmanı Hasibe kimdir? Masumlar Apartmanı Hasibe’yi canlandıran Açelya Devrim Yılhan kimdir?

sv

Netflix’in büyük 4Q, video hizmetini 200 milyon abonenin üzerine çıkarıyor

Netflix’in video yayın hizmeti, genişleyen dizi ve filmleri, salgına karşı devam eden savaş sırasında evde sıkışmış insanları cezbetmeye devam ederken ilk kez 200 milyon aboneyi aştı.

Abone kilometre taşı, Netflix’in Salı günü yayınlanan dördüncü çeyrek sonuçlarını vurguladı. Hizmet, Ekim-Aralık döneminde 8,5 milyon abone daha ekledi ve Netflix’in 1997’de DVD-posta hizmeti olarak başlangıcından bu yana en büyük yılını kapattı. Netflix, yılı dünya çapında yaklaşık 204 milyon aboneyle kapattı.

Dördüncü çeyrekteki kazançlar, Netflix’in kendi yönetimi ve Wall Street analistleri tarafından öngörülen yaklaşık 6 milyon ek abonenin tahminlerini kolayca aştı, hatta şirket ABD’deki Netflix hisselerinde% 8 ila% 13’lük fiyat artışları sunmaya başladı. Son abone numaralarının ortaya çıkmasının ardından% 12 genişletilmiş ticaret.

Netflix, DVD kiralama sektörünü alt üst ettikten sonra, 14 yıl önce o zamanlar devrim niteliğindeki TV şovları ve film izleme konseptini tanıttı. O zamanlar, hizmetinin yalnızca 6 milyon abonesi vardı.

Yayın hizmeti, Netflix kendi şovlarını üretmeye başladığında ve şu anda 190’dan fazla ülkeyi kapsayan dünya çapında bir genişlemeyi hızlandırdığında yedi yıl önce hızla büyümeye başladı. İlk orijinal dizisi olan “House of Cards” ın Şubat 2013’teki ilk çıkışından bu yana, Netflix 170 milyondan fazla ek abonenin ilgisini çekti.

Netflix geçen yıl 37 milyon abone daha kazandı ve 2019’a göre% 22 artış gösterdi. Hisse senetleri geçen yıl% 67 artarak daha da yükseldi. California, Los Gatos şirketi şimdi 220 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Netflix, tüm başarısına rağmen, önümüzdeki yıllarda derin cepli rakiplerden gelen zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor, belki de en zorlu olanı daha deneyimli ve daha da büyük bir eğlence şirketi Walt Disney Co.

Kitaplığını Netflix’e lisanslamayı bırakmaya karar verdikten sonra Disney, 14 ay önce kendi video akış hizmetini tanıttı. Hizmet, Disney Plus, herkesin hayal ettiğinden çok daha popüler olduğunu kanıtladı ve ilk yılında yaklaşık 90 milyon abone biriktirdi ve şirketin yönetimini 2024’te bir noktada 260 milyon aboneye ulaşacağını tahmin etmeye cesaretlendirdi.

Netflix eş CEO’su Reed Hastings, yatırımcılarla Salı günü video tartışmasında “Disney’in yaptığı şey çok etkileyici” dedi. “Üyeliğimizi artırma ve içerik üretimimizi artırma konusunda ateşlenmemizi sağlıyor.”

Aboneleri korumak ve çekmek için Netflix, orijinal programlamaya o kadar çok para harcıyordu ki, şirket genellikle video hizmetlerinin abonelerinden sağladığından daha fazla para kazanıyordu, ancak eğlencede izin verilen muhasebe standartları kapsamında kârlı kaldı. endüstri.

İLAN

Şirket, dördüncü çeyrekte, nispeten düşük bir kar marjı olan 6,64 milyar $ ‘lık gelir üzerinden 542,2 milyon $ kazandı.

Ancak Netflix, büyük ölçüde pandemi sırasında uygulanan hükümet kısıtlamalarının programlama üretimini kısıtlaması nedeniyle geçen yıl nihayet nakit parayı yakmayı bıraktı. Netflix, şirketin 2011’den bu yana tüm bir yıl boyunca negatif nakit akışına sahip olmadığı ilk kez 2020’de 1,9 milyar dolarlık pozitif nakit akışı bildirdi.

Başka bir atılımda, Netflix, orijinal programlama bütçesini finanse etmek için artık kredi verenlerden ek nakit toplamaya gerek kalmayacağını öngördü. Şirket, orijinal programının prodüksiyonunu yeniden artırsa ve haftada en az bir orijinal filmi yayınlamaya başlasa bile, geçtiğimiz on yılın çoğunda olduğu gibi nakit akışını deneyimlemeyi beklemediğini söyledi. bu yıl boyunca hizmet.

masaj porno izle

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli