Sıradaki içerik:

Mucize Doktor 48. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Mucize Doktor 47. son bölüm kesintisiz full izle!

sv

Mucize Doktor ‘Vuslat’ kimdir? Vuslat, Ezo’nun annesi mi? Zerrin Tekindor kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı?

Perşembe günleri FOX TV’de izleyiciler karşısına çıkan Mucize Doktor dizisinin konusu kadar karakterleri de merak ediliyor. Mucize Doktor oyuncularından birisi olan Vuslat kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Vuslat rolünü canlandıran Zerrin Tekindor kimdir, kaç yaşında, nereli? sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

ZERRİN TEKİNDOR KİMDİR?

Zerrin Tekindor, 5 Ağustos 1964 yılında Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ferin ve Zerrin isminde kız kardeşleri vardır. Kız kardeşi Ferrin batman ünlü diyetisyendir. Tekindor, Türk ressam ve tiyatro oyuncusu kimliğiyle dikkat çekmektedir. 1964 yılında Burhaniye’de doğan Zerrin Tekindor, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır.

1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1985 yılında Devlet Tiyatrosunda göreve başlamıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda pek çok oyunda oynamıştır. 2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olan Zerrin Tekindor, İstanbul’da da, Müfettiş, Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Vahşet Tanrısı adlı oyunlarda rol almıştır. 2004 yılında Müfettiş adlı oyundaki Anna Andreyevna rolü ile, 2010 yılında Vahşet Tanrısı adlı oyundaki Annette Reille rolü ile ve 2014 yılında Kim Korkar Hain Kurttan adlı oyundaki Martha rolü ile 3. kez Afife Tiyatro Ödülüne layık görülmüştür.2012 yılında Oyun Atölyesi prodüksiyonu olan Antonius ile Kleopatra oyununda Haluk Bilginer ile beraber oynamıştır. Oyun, Globe to Globe festivali kapsamında Londra Shakespeare’s Globe tiyatrosunda sahnelenmiştir. Oyun Atölyesi’nda birçok oyunda yer alan Zerrin Tekindor Haluk Bilginer birlikteliği bittikten sonra tiyatrodan da ayrılmıştır.

Bir yanda tiyatro kariyerini sürdürürken, 1990-1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Resim Bölümü’ne özel öğrenci olarak devam eden sanatçı, Halil Akdeniz Atölyesi’nde öğrenim görmüştür. Bu bölüme eğitmen olarak davet edilen Mehmet Güleryüz ve Bedri Baykam Atölyelerinde çalışmıştır. Çok sayıda yapıtı özel koleksiyonlarda bulunan sanatçı, günümüze kadar on altı adet resim sergisi açmıştır.

Eski eşi Çetin Tekindor ile evliliğinden Hira adında bir oğlu olan Zerrin Tekindor, çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir. Zerrin Tekindor, boşandıktan sonra da Tekindor soyadını kullanmaya devam etmiştir.

erotik porno izle

windows 10 education key satın al

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli