Sıradaki içerik:

Selim Çağatay’ın tuzağına düştü

sv

Kuzey Yıldızı İlk Aşk 42. Bölüm 2. Fragman

Kuzeyin yıldızı; köprüdeki iki inatçı keçi, aynı denizin iki vahşi dalgasıdır. Yıldız, bildiği kadarıyla kuzeyi hep sevmiştir. Onun dışında hiçbir şey görmedi. Aile de birbirinin arkadaşı olduğu için söz yüzüğü kuzeydeki Yıldız’a bağlanır. Ancak Kuzey üniversite okumak için İstanbul’a gittiğinde tüm kelimeleri unutup yeni bir ilişki başlattı. Ailesi ve Yıldız durumu öğrenince kendi ailesi de dahil köydeki herkes Kuzey’i kovdu. Kuzeyde artık ne memleketi ne de ailesi var. Yıldız kuzeyini kaybetti, sütunları gökyüzünü yükseltti, bu onun bildiği bir yol ve kalbi kazıklarla dolu ve acısını şimdilik unutmadı.

Kuzey, çok sevdiği ve üç çocuğu olan bir kadınla evlendi, ancak Yıldız’ın yaşadığını bıraktıktan 20 yıl sonra hayatta kaldı. Ayrıca aldatıldı ve sıfıra ulaştı. Kuzey ve üç kızı, bin yılı aşkın bir süre önce umuduyla şehirden ayrılmaya, hayallerini ve en güzel hayatı yaşamaya, memleketlerine dönmeye karar verdi. Kızını kendi doğduğu yere kabul ettirecek ve onu elde edemese bile gitmeyecek, orada kalacaktır. Ancak Yıldız onu buradan göndereceğine yemin etti ve dönüşünden pişman oldu. Üç kız varken biri ergenliğin eşiğinde, diğeri ergenliğin zirvesindeyken ve kuzeyden dolayı birbirine düşman olan iki aile olduğunda işler kontrol edilemez hale geliyor. Kuzey gitmeyeceğine yemin etti, Yıldız affetmeyecek ve aile barış istemeyecekti. Bu uzun soluklu hikayeden, kazanan pes değil, en inatçı olacak. Artık kimse pes etmeyecek.

Yıldız: Aslıhan Güner Kuzey: İsmail Demirci Sefer: Toygan Avanoğlu Nahide: Merve Şen Mine: Aslıhan Kapanşahin Gökçe: Berfin Nilsu Aktaş Feride: Gizem Güneş Ömer: Özgün Karaman Emin: Korcan Kol Osman: Can Kızıltuğ Kamer: Ecem Çalhan Poyraz: Burak Can Yaşar: Cezmi Baskın Hanife: Ferda Kaynar Şeref: Hüseyin Soysalan Emine: Uğur Demirpehlivan Pembe: Zeynep Kankonde

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli