Sıradaki içerik:

Sen Çal Kapımı Dizisi Nerede Çekiliyor

sv

İlk Yerli Bilim Dizisi Akıncı

İLK YERLİ BİLİM SÜPER KAHRAMAN: AKINCI

Türkiye’de uzun yıllardır yabancı ülkelerin piyasaya sürdüğü bilim kurgu dizilerindeki süper kahramanlar izlenmekteydi. Superman, Ironman, Batman, Captain America ve diğerleri.. Yerli süper kahraman dizimizin kadrosu ise Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Yıldıray Şahinler, Tolga Tekin, Erkan Bektaş, Ayça Erturan, Berrin Arısoy, Sermet Yeşil, Didem İnselel, Berrak Kuş, Ercü Turan, Deren Talu ve Yılmaz Bayraktar’dan oluşuyor. Akıncı, Fatih adında, kendini İstanbul’u korumaya adamış bir süper kahramanın öyküsünü konu ediniyor.

Dizi NTC Medya imzalı, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp, yönetmenliğini Veli Çelik, senaryosunu ise Hakan Kandal üstleniyor. Her bir bölümün gösterim süresi 120 dakika ve yayınlandığı kanal ATV. Akıncı dizisinin çekimine İstanbul/Kuzguncuk başta olmak üzere şehrin değişik bölgelerinde özel olarak tasarlanan ve kurulan platformlarda devam ediliyor. Yönetmenin ve yapımcının dizi çekimlerine başlanmadan önce, izlenme oranı ve izleyici tarafından benimsenip benimsenmeyeceği konusunda endişeleri olduğu, ancak yayınlanan ilk bölümden sonra bu endişelerin son bulduğu öğrenildi.

Dizi hakkında bir diğer merak edilen husus ise kostümler. Şükrü Özyıldız yani Fatih karakterinin dizide giydiği kostümün tasarımı, Türk çizgi roman dünyasının önde gelen isimlerinden Ergün Gündüz’e ait. Gündüz’ün tasarladığı özel kostümü Hollywood’un yakından tanıdığı ve birçok süper kahramanın kostümünü üretmiş olan Fransız Parallel Life Studios üretti. Üretim pandemi döneminde devam etmesine karşın, firma bu süreçte sık sık Türkiye’ye gelerek Özyıldız ile prova yaptı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli