9-10 Ocak Pazartesi Ankara Kırıkkale Kırşehir Kayseri Hangi İller Kar Tatili Olacak?

9-10 Ocak Pazartesi Ankara Kırıkkale Kırşehir Kayseri Hangi İller Kar Tatili Olacak?

9 ocak pazartesi ve 10 ocak salı günü ülkemizin genelinde kar etkisini göstermeye devam ediyor. Böyle olunca da okullar kar tatili yapacak mı? Sorusu akıllara geliyor Ankara Kırıkkale Kırşehir Kayseri İç anadolu bölgesinde kar etkisini çok fazla gösteriyor.

Kar tatili olan illeri sizlerle en güncel şekilde paylaşacağız. 9-10 Ocak kar tatili olan iller;

 İstanbul Valiliği, kar nedeniyle okulların yarın tatil edildiğini duyurdu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’da eğitim ve öğretime yarın ara verildiğini sosyal medya hesabı Twitter hasabından duyurdu.

Boluda 9 Ocak kar tatili edildi. Engelli ve hamileler de idari izinli sayılacaktır. Sakarya da 9 Ocak pazartesi günü il genelinde tüm okulların bir gün süreyle tatil edilmesi kararını verdi.

Samsun İl genelinde tüm okulların tatil edildiğini açıkladı. Valimiz Sayın İbrahim Şahin ayrıca, aynı gün çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını ifade etti” dedi.

Çorum‘da kar yağışı dolayısıyla merkez, İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.

Konya ve 7 ilçesi tatil edildi.Akşehir, Kadınhanı, Tuzlukçu, Seydişehir, Ilgın, Altınekin ve Sarayönü ilçeleri

Kocaelinde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

Tekirdağ’da kar yağışı, soğuk ve buzlanma nedeniyle ilçeleri de kapsayacak şekilde okulların 1 gün tatil edildiği bildirildi.

Edirne‘de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi.

Bursada 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” denildi.

Nevşehir‘de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelindeki tüm okullar yarın tatil edildi.

Çanakkale merkez ile Çan, Lapseki, Ezine, Yenice, Biga, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinde 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün, Gelibolu ilçesinde 9-10 Ocak tarihlerinde 2 gün eğitime ara verildi. Gökçeada, Bozcaada ve Eceabat ilçelerinde eğitime devam edilecek.

Tokat’ta kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Düzce Akçakoca’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi.

Zonguldak‘ta Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Merkez bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde yaygın, örgün ve özel eğitim kurumlarında okullar yarın 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

Kırklareli’de olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi.

Balıkesirin Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu vurgulandı.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Yozgat’ta da yoğun kar yağışı sebebiyle Yenifakılı ilçe merkezi ve köylerinde de eğitime 1 gün ara verildi.

Bartın Valisi Nusret Dirim, yoğun kar yağışı nedeniyle Kurucaşile ilçesi merkez ve köylerinde okulların 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün tatil edildiğini açıkladı.

 Amasya‘da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın